W tej części filmu możecie zobaczyć obszerną relację z naszego spaceru po Parku Phoenix w Nicei.
Naszym zdaniem Park Phoenix to zdecydowanie największa atrakcja Nicei i powinna być obowiązkowym punktem w planie każdej podróży po Lazurowym Wybrzeżu.

W recenzjach i blogach podróżniczych przeczytaliśmy, że warto przeznaczyć na zwiedzanie parku nawet 2/3 godziny… my spędziliśmy w nim ponad 5 godzin i ani przez moment się nie nudziliśmy!
Po przekroczeniu bram parku czekało na nas mnóstwo atrakcji.
Kuba zdecydowanie skupił się na występującej w ogrodzie faunie, Magda natomiast zwracała większą uwagę na niesamowicie egzotyczną florę.
Jeśli chodzi o zwierzęta, w ogrodzie spotkać można: wydry, flamingi, lemury, krokodyle, jeżozwierze, strusie, kangury, konie, żółwie, pawie, papugi, rozmaite gatunki ptaków i przesłodkie małe małpki.

Większość roślin stanowiły palmy, sukulenty, agawy i kaktusy. Magda chodziła po ogrodzie i wyszukiwała kwiaty, z wykorzystaniem których robiła kiedyś bukiety. Znaleźliśmy między innymi drzewko pistacjowe, piękne, wysokie na kilka metrów strelicje czy (pierwszy raz w życiu!) zobaczyliśmy, jak rosną figi – jest to całkiem ciekawe.

Na terenie parku mieści się Muzeum Sztuki Azjatyckiej, które można zwiedzić za darmo, w ramach biletu do parku (my nie skorzystaliśmy z tej opcji).

Dla Magdy największą atrakcją była, widoczna już zza bram ogrodu piramida, która okazała się być wielką szklarnią i w której znaleźć można było najciekawsze i najbardziej egzotyczne gatunki roślin. Od razu po wejściu do obiektu czuć gorące i wilgotne tropikalne powietrze.

Wejście do Parku Phoenix jest bardzo tanie, bilety normalne kosztują 5 euro, bilet studencki jedyne 3 euro, a dzieci do 12 roku życia wchodzą do parku za darmo.

Na tym jednak nie zakończył się nasz drugi dzień w Nicei. Tego samego dnia odwiedziliśmy również starożytną dzielnicę Cimiez, w której znajduje się rozległy park miejski, z wieloma obiektami wartymi uwagi. Czymś, co szczególnie nam się spodobało, były ruiny antycznego amfiteatru. Znajdują się tam również Muzeum Archeologiczne oraz Muzeum Matisse’a. Największą atrakcją parku był gaj oliwny oraz gromady ludzi grających w bule. Warto przejść również kawałek dalej, aby zobaczyć kościół Matki Bożej Wniebowziętej (przed którym ustawiono popiersie Jana Pawła II) oraz ogród klasztoru Franciszkanów.
Następnie udaliśmy się na Stare Miasto, a naszym głównym celem była Cours Saleya – ulica, a raczej plac wypełniony straganami z żywnością, pamiątkami i kwiatami.

Wszystkie wymienione wyżej miejsca będziecie mieli okazję zobaczyć w kolejnej (i ostatniej!) części filmu z Nicei.

Stay tuned!

Jeśli spodobał Wam się nasz film, będziemy bardzo wdzięczni za zostawienie subskrypcji, komentarza i łapki w górę!

Zapraszamy na nasz fanpage: https://www.facebook.com/marzymisie1

Oraz na nasze instagramy:
Magda: https://www.instagram.com/magdadudekk/
Kuba: https://www.instagram.com/rybcunouno/
Video Rating: / 5

Nicea | Lazurowe Wybrzeże | Phoenix Garden | cz.3

| Desert Gardens |
About The Author
-